loading

ویزای استارت آپ

ویزای استارت آپ کشورهای مختلف

ویزای استارت آپ یک مجوز اقامت است که توسط برخی از کشورهای دنیا برای دعوت از کارآفرینان واجد شرایط صادر می شود، افرادی که در حال جمع آوری و افزایش بودجه و سرمایه اولیه کار بوده و به دنبال اقامت دائم یک کشور از طریق کارآفرینی هستند.

بستر استارت آپ کانادا علاوه بر قوی بودن به تازگی بسیار رو به رشد است. طی دهه های گذشته، این کشور با پشتوانه مالی دولت، مشوق های مالیاتی و حتی ویزاهای ویژه استارت اپ، بطور جدی فرهنگ نوپای استارت آپ کانادا را پرورش داده است.

تلاش های کانادا در زمینه استارت آپ با شهرهای پر رونق و دانشگاه های عالی حتما نتیجه می دهد. این برنامه در جهت حمایت از کسب و کارهای نوپا و همچنین روشی برای اخذ اقامت دائم برای متقاضیان و خانواده آنها ارائه می شود.

در واقع، کشورهای توسعه یافته برنامه ای را تحت عنوان ویزای استارتاپ و کارآفرینی با قواعد و شرایطی خاص به متقاضیان خارجی ارائه می دهند، تا این افراد به عنوان موسسان و کارآفرینان خوش آتیه آینده، ایده های کاری و مشاغل امیدوار کننده و به روز خود را در محیط و تجهیزات بهتر این کشورها به سرانجام و سودآوری برسانند.

بر همین اساس، ویزای استارت اپ به کشورهای توسعه یافته و پیشرفته کمک می کند تا کارآفرینان بالقوه را برای آوردن علم و دانش، ایجاد کسب و کار جدید و توسعه اقتصاد کشور جذب نماید.

به عنوان یک مهاجر و شهروند تازه وارد، شما با موانع قانونی و فرهنگی مختلفی برای ایجاد کسب و کار جدید و حفظ آن در یک کشور خارجی روبرو می شوید، اما ویزای کارآفرینی موانع احتمالی را از پیش روی شما برداشته و در صورت داشتن شرایط لازم و اثبات کارآمدی کسب و کار پیشنهادی، امکان دریافت اقامت دائم برای متقاضی و اعضای نزدیک خانواده وی وجود خواهد داشت.

ویزای کارآفرینی یا استارتاپ

پیش از معرفی انواع ویزای استارت اپ معروف کشورهای معتبر دنیا، باید به این نکته اشاره کنیم که در برخی از طرح ها و برنامه ها مجوز استارتاپ با ویزای کارآفرینی فرق داشته و در برخی مواقع دارای ماهیت و مفهوم مشابهی هستند.

این در حالی است که مجوز کارآفرینی و استارت آپ کاملاً با ویزای سرمایه گذاری در مشاغل و بیزینس های تجاری فعال در بازار کار فرق داشته و نیازمند سابقه مدیریتی، بیزینس پلن و تلاش فردی متقاضی برای راه اندازی کسب و کار و رشد و توسعه سریع آن در بازار کار بین المللی است.

در حال حاضر، یکی از محبوب ترین و بهترین نمونه های حال حاضر دنیا، ویزای استارتاپ کانادا است که برای مهاجرت به این کشور طراحی شده و مختص متقاضیان دارای شرایط زیر است:

 • توانایی رقابت با سایر بیزینس پلن ها و ایده های تجاری بین المللی را داشته باشد.
 • موجب ایجاد موقعیت شغلی برای شهروندان کانادایی گردد.
 • ایده تجاری وی نوآورانه و خلاقانه باشد.

ویزای استارت آپ کانادا

در صورتی که یک کارآفرین قصد ایجاد یک شرکت نوپا در این کشور را داشته باشد، امکان اخذ ویزای استارت اپ کانادا وجود دارد. کاندیدها باید نشان دهند که در اقدامات اولیه سخت گیر هستند، اما اگر چنین باشد، کانادا با آغوش باز از آنها و تولید اولیه آنها استقبال می کند.

شرایط استارتاپ کانادا

مصاحبه ویزای استارت‌ آپ کانادا دارای شرایط و مقررات خاصی است!

 • داشتن تجارت واجد شرایط

  1. هر متقاضی دارای 10٪ یا بیشتر از حق رای کل هیات مدیره باشد. (حداکثر 5 نفر می توانند به عنوان مالک درخواست کنند)
  2. متقاضیان و سازمان تعیین شده بیش از 50٪ از کل حق رأی را به طور مشترک در اختیار دارشته باشند.
 • از سازمانی مشخص نامه حمایت دریافت کنید.

  • برای اطلاع از چگونگی جلب حمایت خود، با سازمان تعیین شده تماس بگیرید.
  • سازمان را متقاعد کنید که یک ایده تجاری دارید که ارزش پشتیبانی دارد.
  • از سازمان تعیین شده نامه پشتیبانی دریافت کنید.
خانهرزرو وقت تماسارتباط