loading

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

مهاجرت اقامت تحصیلی کانادا

مهاجرت اقامت تحصیلی کانادا موضوعی است که در این مقاله توضیح داده خواهد شد. کانادا بیش از ۵۰۰۰۰۰ دانشجوی خارجی در حال حاضر دارد که در برنامه‌های آموزشی در سراسر کشور ثبت نام کرده‌اند. اشخاص نه تنها می‌توانند با انتخاب تحصیل در کانادا از آموزش رتبه جهانی بهره مند شوند، بلکه دانشجویان در مسیری قرار می‌گیرند که منجر به فرصت‌های دوره کاری و سکونت دائم در کانادا می‌شود.

مسیر آموزشی برای سکونت در کانادا به سه شکل خلاصه می‌شود:

 • آموزش
 • کسب درآمد
 • اقامت

در کشور کانادا به همراه تحصیل می‌توانند به کار نیز اشتغال پیدا کنند. اکثر دانشجویان خارجی پس از تحصیل و فارغ‌التحصیلی می‌توانند مجوز کار گرفته و به طور دائمی در کانادا اقامت پیدا کنند.

دانشجویان خارجی در کانادا می‌توانند فرزندان خود یا بستگان نزدیک را به همراه خود به کانادا بیاورند و این کار از نظر قوانین کانادا منعی ندارد.

برای ثبت نام در دانشگاه‌های کانادا دانشجویان خارجی ابتدا باید اعتبار موسسه آموزشی را بررسی کرده و در صورت معتبر بودن باید مجوز تحصیل اخذ کنند. به موسساتی که دارای اعتبار هستند اختصارا DLI می‌گویند. این موسسات نامه پذیرش تحصیلی را برای دانشجویان خارجی صادر می‌کنند و بدون این پذیرش امکان تحصیل در کانادا وجود ندارد.

بعضی ایالت‌ها در کانادا تسهیلات بیشتری برای تحصیل دانشجویان خارجی ترتیب داده اند که از آن میان می‌توان به کبک، اونتاریو، نوا اسکوتیا، ونکوور و تورنتو اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش در کانادا: مهاجران چگونه می‌توانند مهاجرت اقامت تحصیلی کانادا کنند؟

بسیاری از دانشجویان خارجی کانادا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند تا هدف‌های بالقوه دیگری را پیدا کنند: مثل آمریکا، انگلستان، استرالیا و فرانسه زیرا کانادا مزایای خاصی را تامین می‌کنند که در جاهای دیگر وجود ندارد. گزینه مهم در مهاجرت اقامت تحصیلی کانادا آموزش است.

 • دانشجویان خارجی در کانادا می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته طی هر ترم و بر اساس تمام وقت در زمان تعطیلی آموزش کار کنند.
 • هزینه‌های شهریه و سایر تحصیلات در کانادا، حتی برای دانشجویان خارجی، معمولا پایین تر از سایر کشورها است.
 • همسر یا همراهان قانونی دانشجوی خارجی می‌توانند در کانادا با وی زندگی کنند. نه تنها این امر ممکن است، همسر و همراه قانونی ممکن است مجوز کار آزاد بگیرد، که به وی اجازه می‌دهد برای هر تعداد ساعت و هر کارفرمایی کار کند.
 • دانشجویان خارجی در کانادا می‌توانند کودکان خود را به کانادا بیاورند، و کودکان می‌توانند در مدارس ابتدایی و متوسطه این کشور بدون مجوز تحصیل شرکت کنند.
 • بزرگ‌ترین شهرهای کانادا جز رتبه‌های برتر، رتبه بندی دانشگاهی جهانی QS هستند، و مونترال در رتبه بهترین شهر دانشجویی در سطح جهان و ونکور و تورنتو پس از آن قرار دارند.
 • فارغ‌التحصیلان می‌توانند ابتدا تحصیل کنند و سپس در کانادا تا سه سال در وضعیت مجوز کار بعد از فارغ‌التحصیلی کار کنند.
 • به جای اینکه برای کسانی که تحصیل خود را تمام می‌کنند درها را ببندند یا موارد مشکلی مثل سایر کشورها به وجود آورند، کانادا به شکل فعال مسیرهای اقامت دائم را برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان فراهم می‌کند.
 • روند آزاد و طبیعی اقامت به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهند به زمان صرف شده برای مجوز تحصیل برای اقامت بها دهند.

موارد فوق خوب به نظر می‌رسند، این یک راه دوطرفه است.

دانشجویان آینده نگر باید چند گام قبل از کسب منافع دنبال کنند:

پیدا کردن برنامه درسی مناسب و دانشگاه یا کالج برای تحصیل در کانادا

صدها موسسه برای انتخاب توسط دانشجویان خارجی در کانادا وجود دارند. ممکن است قبلا ایده ای داشته باشند که چه زمینه تحصیلی مورد تمایل انهاست، یا ارجحیتی نسبت به نوع موسسه و موقعیت آن داشته باشند.

 • دانشگاه‌های کانادا اطلاعات مهمی برای شروع جست جو ارائه می‌کنند.
 • کالج‌ها و موسسات کانادا دارای ابزارهای طراحی برای پیدا کردن برنامه‌های تحصیلی هستند.
 • مجله مک لین بعضی توصیه‌های مهم را در باره انتخاب کالج یا دانشگاه درست ارائه می‌دهند.

اطمینان پیدا کنید که موسسه DLI است

برنامه تحصیل دانشجویان خارجی در کانادا برای دوره بیش تر از شش ماه نیاز به مجوز دارند. درخواست کنندگان مجوز تحصیل لازم است بدانند چگونه می‌توانند در کانادا تحصیل کنند و نامه پذیرش از یک موسسه تعیین شده آموزشی (DLI) گام اصلی در این روند است. DLI یک موسسه تایید شده توسط دولت استانی یا محلی است که میزبان دانشجوی خارجی است. DLI شامل تغییرات و بر اساس جریان روز است.

گرفتن مجوز تحصیل در کانادا

برای مهاجرت اقامت تحصیلی کانادا گرفتن مجوز مهم است. درواقع مرحله بعدی گرفتن مجوز برای کالج یا دانشگاه انتخاب شده است. دانشجویان آینده نگر باید به زمان اتمام درخواست، الزامات زبان بالقوه، یا سایر الزامات ورودی به تحصیل در کانادا و محدوده مربوطه، و برنامه انتخابی تحصیلی شامل آموزش از را دور، دقت کنند. این امر ممکن است در درخواست مجوز تحصیل، یا در مراحل بعدی در درخواست مجوز کار بعد از فارغ‌التحصیلی اهمیت داشته باشند.

خانهرزرو وقت تماسارتباط