loading

مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان

مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان

سالانه افراد زیادی قصد مهاجرت به کشور های مختلف را دارند. هرشخصی به دلایل مختلفی اقدام به مهاجرت می کنند. همچنین هرساله کشور های زیادی پذیرای مهاجران از سر تا سر دنیا می باشند. مجارستان نیز یکی از کشور های پر طرفدار برای مهاجرت در بین ایرانیان می باشد.

یل زیادی برای مهاجرت وجود دارد و هر شخصی با توجه به شرایطی که دارد می تواند اقدام به مهاجرت به مجارستان نماید. یکی از دلایل مهم برای مهاجرت به مجارستان ، تحصیل می باشد. همچنین ایرانیان زیادی از طریق تحصیل و درس خواندن اقدام به مهاجرت به مجارستان می کنند.دلیل این نوع مهاجرت این است که کشور مجارستان درای محیطی امن و اقتصادی قوی می باشد. این امر باعث شده است فرد برای تحصیل در این کشور زیبا و نسبتا کوچک احساس امنیت و اسایش کند. همچنین به دلیل داشتن اقتصاد خوب این کشور هزینه های زندگی در مجارستان پایین می باشدو برای همین مناسب افرادی است که قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل دارند. چرا که افرادی که از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت به مجارستان می کنند همانند سایر افراد وقت زیادی برای کسب درآمد ندارند و زمان خود را صرف تحصیل می کنند.

دانشگاه های مجارستان برای مهاجرت تحصیلی

دلایل مختلفی وجود دارد که افراد برای ادامه ی تحصیل کشور مجارستان را انتخاب می کنند. هرکدام برای هدفی خاص و شرایطی که دارند اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور می کنند . افراد برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل می بایست دوره ی قبل از پیش دانشگاهی خود را به طور کامل گذرانده باشند. سپس می توانند اجازه ی مهاجرت به تحصیل از طریق تحصیل را داشته باشند. دانشگاه های مجارستان در سه مقطع کارشناسی ف کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می کند. برای هر دورهبه ترتب مدرک زبان آیلتس ۵.۵ ، آیلتس ۶ و آیلتس ۶.۵ مورد نیاز است.

اکثر دانشگاه های مجارستان مورد تائید کشور ایران نیز می باشند . دانشگاه های با رنکینگ بالا نیز در کشور مجارستان وجود دارد از جمله:

  • دانشگاه سملوایز
  • 9 رشته پزشکی/ داروسازی/ دندانپزشکی / پرستاری/ فیزیوتراپی/ مامایی/ بهداشت و خدمات اجتماعی/ علوم بهداشت/ طب ورزشی
  • دانشگاه اتوس لورند
  • دانشگاه دبرسن
  • دانشگاه پچ
  • دانشگاه زگد
خانهرزرو وقت تماسارتباط