loading

مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا

مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا از طریق تحصیل

امروزه تحصیل در خارج از کشور یک تجربه مهم و کارساز برای بسیاری از دانشجویان می باشد که از طریق آن می توانند آینده  ی درخشانی برای خود بسازند. از آنجا که دغدغه ی بسیاری از جوانان رشد و پیشرفت همه جانبه ی تحصیلی و شغلی می باشد، می توانند با اخذ ویزا و مهاجرت به کشور های مختلف به اهداف خود دست یابند. امروزه دانشگاه های استرالیا به عنوان مرکز جذب دانشجو شناخته شده است و مقصد محبوبی برای دانشجویان ایرانی می باشد.

امکان اخذ اقامت دائم استرالیا بعد از اتمام تحصیل در استرالیا، بازار کار خوب کشور استرالیا ، کیفیت بالای دانشگاههای استرالیا و سیستم آموزشی این کشور در مقایسه با سایر کشورهای خارجی، سهولت و اجازه ی اشتغال به کار پاره وقت در استرالیا در طول تحصیل، سهولت یادگیری زبان انگلیسی در کشور استرالیا از مزایای تحصیل در این کشور می باشد که باعث جذب بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا شده است.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای استرالیادانش آموز و یا دانش جوی متقاضی برای اخذ ویزا به دلیل مهاجرت برای تحصیل در کشور استرالیا موظف است نامه تاییدیه ای از جانب نهادآموزشی مدرسه و دانشگاه خود ارئه دهد.وجود سرپرست برای دانش آموزانی که دارای هجده سال کم تر می باشند، ضروریست.دریافت بیمه نامه سلامت و درمان معتبر برای دانش آموزان و دانش جویاناخذ مدرک زبان و ارائه ی آن متناسب با نیاز برنامه تحصیلیتهیه ی گزارش از اقدامات قبلی مهاجرتیتمکن مالی متقاضیان برای زندگی و تحصیل و ارائه ی مدرک.

تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا

استرالیا دارای ۴۳ دانشگاه معتبر و فعالی است که ۸ دانشگاه آن همواره از برترین دانشگاه های جهان می باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی ، نیازمند سپری کردن پیش نیاز های این دوره یعنی ، دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد. برای اخذ ویزا و  مهاجرت تحصیلی و همچنین ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های استرالیا ، فرد متقاضی باید موفق به اخذ نمره شش در آزمون آیلتس شود. در صورتی که متقاضیان تحصیل، از سطح خوب و قابل توجهی برای معدل و یا دانش زبانی برخوردار نبودند، باید در دوره های Foundation شرکت کنند.

زمانی که دانش جویان برای بدست آوردن مدرک از این دانشگاه ها باید سپری کنند، چهار سال می باشد و هزینه های آن هم بسته به دانشگاه انتخابی فرد و همچنین رشته ی مورد نظر وی متفاوت می باشد اما اگر بخواهیم به صورت کلی مبلغی را برای تحصیل کارشناسی در استرالیا در نظر بگیریم باید به صورت میانگین  بیست هزار دلار را برای تحصیل در این مقطع ، در نظر گرفت.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا

برای اینکه فرد متقاضی بتواند در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازد، باید قبل از هر چیزی لیسانس معتبر و مدرک زبان آیلتس را داشته باشد و در آن نمره ی ۶.۵ را اخذ کند. علاوه بر مدارک ذکر شده، برخی از دانشگاه های استرالیا برای پذیرش دانشجو توصیه نامه قبول می کنند. دانشجویانی که در این دوره به تحصیل می پردازند، می توانند به صورت نامحدودی در کار کنند. البته این را هم باید در نظر داشت که کار آن ها نباید به تحصیل ان هیچ گونه خدشه ای وارد کند. یکی از امتیازاتی که فرد با اخذ ویزا برای مهاجرت به دلیل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا بدست می آورد ، سهولت ورود به مقطع بالا تر یعنی مقطع دکتری می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری استرالیا

برای اینکه متقاضیان تحصیل بتوانند در این دوره به تحصیل بپردازند ، باید مدارکی مبتنی بر پاس کردن و موفقیت قبولی در دوره های پیشین تحصیلی خود را ارائه دهند. علاوه بر این، رزومه ی پژوهشی و علمی قوی برای ورود به این مقطع تحصیلی از ضروریات می باشد. همچنین تایید یک استاد راهنما و سوپروایزر برای تحصیل در دوره ی دکتری ار مهمات این امر می باشد. مدرک زبان مورد نیاز برای اینکه فرد بتواند به در مقطع دکتری به ادامه ی تحصیل بپردازد، آیلتس ۷ می باشد . همچنین در صورت قوی بودن فعالیت های علمی و پژوهشی فرد متقاضی ، می تواند نسبت به بورسیه اقدام کند و با اخذ آن از امتیازات مثبت تحصیل رایگان برخوردار باشد

 

خانهرزرو وقت تماسارتباط