loading

مهاجرت تحصیلی به آمریکا 2021

مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا 2021

اطلاعاتی در مورد کشور آمریکا

ایالات متحدهٔ آمریکا در نیمکرهٔ غربی زمین، و در شمال قارهٔ آمریکا واقع است. این کشور از ۴۸ ایالت همجوار، و دو ایالت جدا از دیگران (شبه جزیره آلاسکا در شمال شرق قارهٔ آمریکا و مجمع‌الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام) تشکیل شده‌است. همچنین، در دو منطقهٔ حوزهٔ دریای کارائیب، و نیز بخش‌هایی از اقیانوس آرام، جزایر کوچک و پراکنده‌ای وجود دارند که قلمرو آمریکا محسوب می‌شوند، ولی به گونه‌ای خودگردان اداره می‌شوند (مانند پورتو ریکو)

ایالات متحدهٔ آمریکا از شمال با کشور کانادا، و در جنوب با کشور مکزیک مرز خاکی دارد. این کشور در شمال غرب قارهٔ آمریکا و سواحل آلاسکا نیز با روسیه مرزهای مشترک آبی دارد. ۴۸ ایالت به‌هم پیوسته که خاک اصلی آمریکا را تشکیل می‌دهند، از شرق و جنوب شرقی به اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک، و از غرب به اقیانوس آرام منتهی می‌شوند. ایالت آلاسکا نیز از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از غرب به تنگهٔ برینگ، و از جنوب غربی به اقیانوس آرام ختم می‌شود. مجمع‌الجزایر هاوایی هم در جنوب غرب خاک اصلی آمریکا و در اقیانوس آرام واقع شده‌اند.

تحصیل در آمریکا در سال 2021

تحصیل در آمریکا مزایای زیادی دارد:

  • می توانیم بگوییم بهترین دانشگاه های جهان در کشور آمریکا واقع شده است.
  • هزینه های دانشگاهی نسبت به سایر دانشگاه های انگلیسی زبان مناسب تر است.
  • در صورت داشتن شرایط مورد نظر دانشگاه شما می توانید بورسیه شوید.
  • اکثر دانشجویانی که در آمریکا تحصیل می کنند پس از فارغ التحصیلی می توانند وارد بازار کار شوند.
  • دانشجویان پس از پذیرش می توانند مدت زمانی را در دانشگاه و از ترم های بالاتر خارج از دانشگاه نیز نسبت به کار اقدام نمایند.
  • امکان درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال بصورت همزمان

تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد،دکترا، پسادکترا در آمریکا

به دلیل وجود دانشگاه های معتبر و سطح علمی بالا همان گونه که در مطالب گذشته  بیان کردیم،بسیاری از افراد در پی پذیرش دانشگاه های آمریکا در مقاطع مختلف هستند.

هدف موسسه ملل انتخاب مناسب دانشگاه, رشته و برنامه ریزی دقیق جهت حصول به بهترین نتیجه می باشد.

لذا در این مطلب برخی از موارد مورد نیاز جهت پذیرش، هزینه ها و مطالب مربوط به پذیرش تحصیلی در دانشگاه های آمریکا را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

 

مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا 2021

در این بین مطمئن هستیم که بسیاریا ز شما سئوالاتی را در ذهن دارید که ما به صورت تک به تک آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

چگونه می توانیم از طریق مهاجرت تحصیلی آمریکا  پذیرش بگیریم؟

شما به دو  صورت می توانید در مقطع لیسانس پذیرش بگیرید. پذیرش کارشناسی پیوسته که همان پذیرش 4 ساله و یا ناپیوسته که همان فوق دیپلم و سپس لیسانس می باشد.

با این که برای ویزاهای تحصیلی و غیر تحصیلی معمولاً کشورهای قارۀ آمریکا مدارک مختلفی را قبول می کنند اما برای تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس داشتن مدرک آیلتس از شرایط الزامی است.

به یاد داشته باشید اگر معدل شما در مقطع پیش دانشگاهی و دیپلم 16 باشد شانس بیشتری در پذیرش خواهید داشت.

هزینه های زندگی دانشجویی و یا هزینه های مهاجرت تحصیلی به آمریکا چقدر است؟

این مطمئنا یکی از اولین سئوالاتی است که برای هر کدام از درخواست کنندگان پذیرش در دانشگاه های آمریکا مطرح می کنند.

زمان مناسب برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس

زمان درخواست برای اپلای گرفتن از دانشگاه های آمریکا در هر مقطعی و به خصوص در مقطع لیسانس بسیار اهمیت دارد. با این که بسیاری از مؤسسات می گویند هر زمان از سال که بخواهید می توانید برای اخذ پذیرش درخواست دهید اما این طور نیست. زیرا بیشتر دانشگاه های آمریکا برای پذیرش تحصیلی در نیمسال تحصیلی پاییز، بهار و اول تابستان اعلام آمادگی می کنند. در بین این زمان ها نیز بهترین زمان ‌همان ترم پاییز است.

هم چنین دوره های پیش نیاز زبان برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک آیلتس را ندارند، در پاییز، بهار و اول تابستان شروع می شود. بنابراین اگر شما دیرتر از این زمان ها اقدام کنید این احتمال وجود دارد که درخواست شما به سال آینده موکول شود و یا روند اخذ ویزای تحصیلیتان بسیار طولانی شود. توصیۀ ما این است که حداقل 10 هفته قبل از تاریخ شروع پذیرش درخواست ها، شما درخواست خودتان را بفرستید.

خانهرزرو وقت تماسارتباط