loading

عمان و زندگی در عمان

همراهان عزیز موسسه ملل در این بخش از معرفی نامه های موسسه ملل می خواهیم در مورد کشور عمان و زندگی در عمان، موقعیت های شغلی، تفریحات و راه های اخذ اقامت این کشور صحبت کنیم.

عمان و زندگی در عمان

اگر قصد دارید تا در آینده ای نزدیک ویزای کار کشور عمان را گرفته و به این کشور عربی مهاجرت کنید، با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب اطلاعات جالبی از شرایط زندگی و هزینه های زندگی در کشور عمان به شما ارائه دهیم.

عمان و زندگی در عمان

شهر مسقط پایتخت کشور عمان

شهر مسقط، بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور عمان است. در مجموع جاذبه های گردشگری در مسقط را می توان به جاذبه های طبیعی و مکان های تاریخی تقسیم کرد. پس سفر به مسقط عمان، می تواند گزینه خوبی برای ماجراجویان و طبیعت گردان باشد.
کشور عمان به سلطان‌ نشین عمان معروف است چون در بهترین موقعیت قرار دارد و یکی از کشورهای پادشاهی خاور میانه و در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد
مسقط در شبه جزیره عربستان واقع شده است با تابستان های طولانی و گرم شبیه به هر کشور خاورمیانه ای دیگر. بارندگی در این شهر بسیار نادر است، و اغلب در ماه های زمستان افت می کندمسقط دارای آب و هوای گرم و خشک است که تابستان های طولانی و بسیار گرم و زمستان های کم است
سیستم حمل و نقل عمان نسبتاً ابتدایی بوده و همانند ایران، تاکسی ها به صورت اشتراکی استفاده می شوند.از این رو اگر بخواهید تا از یک تاکسی در کشور عمان به صورت دربست استفاده کنید، هزینه شما به مراتب بیشتر خواهد شد.

 

هزینه های عمان و زندگی در عمان

به طور کلی هزینه های زندگی در عمان در مقایسه با کشورهای همسایه عمان کمتر بوده و کسب درآمد هم معاف از پرداخت مالیات است.

به طور حتم، هزینه های زندگی در مسقط به عنوان پایتخت عمان بیشتر از سایر نقاط این کشور بوده و بنابر آمار Mercer در سال 2020، مسقط از بین 209 شهر در رتبه 96 قرار گرفته، این بدین معنی است که هزینه های زندگی در مسقط به طور میانگین از تورنتو بیشتر بوده و از شهرهایی نظیر رم یا مادرید کمتر است.
در کشور عمان هزینه ها در چند دسته مختلف خورد و خوراک رستوران، مواد غذایی سوپرمارکت، هزینه های حمل و نقل، قبوض مصرفی، ورزش و تفریح، لباس، اجاره و یا خرید منزل طبقه بندی شده است.
به دلیل پایین بویدن هزینه بنزین و خرید ماشین در این کشور، بسیاری از افراد به جای استفاده از وسایل نقلیه عمومی، از خودروی شخصی برای حمل و نقل استفاده می کنند.

مهاجرت کاری به کشور عمان

اگر قصد مهاجرت کاری به کشور عمان را دارید، به طور حتم نیاز به جاب آفر و ویزای کار قانونی این کشور داشته و باید از حمایت و پشتیبانی کارفرمای عمانی در هنگام حضور در این کشور برخوردار باشید.
در صورتی که با درخواست جاب آفر و ویزای کار شما در عمان موافقت شود، می توانید با استفاده از ویزای خانوادگی، از همراهی همسر و فرزند زیر 21 سال خود در این کشور برخوردار شوید، البته اجازه کار به همسر و فرزند داده نمی شود.
در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که شهروندان خارجی مقیم در کشور عمان از مزایای خدمات درمانی دولتی برخوردار نبوده و ملزم به خرید بیمه خصوصی در هنگام حضور در این کشور هستند.
حال که با شرایط زندگی در عمان به صورت تقریبی آشنا شدید شرایط ثبت شرکت در عمان را برای شما بررسی کرده ایم.

یکی ازراه حل های مهاجرت و اخذ ویزای کشوری مثل عمان ثبت شرکت می باشد. می توان گفت سرمایه گذاری در عمان به عنوان یک قطب صنعتی در حال رشد انتخاب مناسبی در حوزه خلیج فارس می باشد.
آب و هوای عمان طبق شواهد و مشخصات مانند سایر کشورهای همجوار خود مثل امارات و عربستان گرم است ولی به دلیل ساحلی بودن نیز می توان گفت مانند مازندران کمی حال و هوای خوبی را پیدا کرده است.
عمان دارای بنادر متعدد و زیبایی است که باعث شده آن را به عنوان قطب تجاری بخوانیم.

عمان و زندگی در عمان

آیا ثبت شرکت در کشور عمان مزایایی دارد؟

اولین مزیت ثبت شرکت در عمان اخذ اقامت این کشور همراه با خانواده می باشد.

اجازه بیزینس و راه اندازی تجارت در این کشور

و البته یک فصل زیبای توریستی مانند پاییز که با دمای ۲۵ درجه ویژگی منحصر ب فردی به آب و هوای این قطب تجاری بخشیده است.

جهت شروع مواردی را می توان متذکر شد:
افتتاح حساب بانکی ارزی
اجاره دفتر یا سوله جهت فعالیت
عدم سوء پیشینه
هزینه ای بین 2500 تا 3000 ریال عمان و در برخی موارد بالاتر از مبلغ ذکر شده
دریافت مجوز از وزارت خانه های مربوطه در کشور عمان
پرینت حساب بانکی از شش ماه آخر
اسکن پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار
ثبت شرکت و اساسنامه با عنوان صادرات و واردات در کشور عمان
مدارک هویتی ترجمه رسمی عربی

جاب آفر یا موقعیت شغلی در کشور عمان

در حال حاضر عمان نیازمند نیرو در زمینه های پزشکی و پیراپزشکی می باشد که موقعیت شغلی خوبی اغلب برای افراد مجرد می باشد.
شما می توانیدجهت تهیه نمونه سوالات آزمون پرومتریک، ثبت نام آزمون، دیتا فلو، هماهنگی . اخذ وقت مصاحبه وزارت صحه با ما در تماس باشید.
کاریابی کادر درمان در ماه های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
برای مشاوره و درخواست استخدام کادر درمان در کشور عمان، ثبت شرکت و سرمایه گذاری با کارشناسان ملل در تماس باشید

خانهرزرو وقت تماسارتباط