loading

خرید ملک در اسلوونی

چنان چه علاقه مند به سرمایه گذاری و خرید ملک در اسلوونی هستید باید قبل از هر چیز اطلاعاتی راجع به این کشور در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن به دست آورید.

اسلوونی از سوی غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، از جنوب و جنوب شرقی با کرواسی و از سمت شمال شرق با مجارستان هم‌مرز است. اسلوونی یک جمهوری پارلمانی است و از اقتصاد و وضعیت اجتماعی پیشرفته‌ای برخوردار است. ۶۱ درصد از مردم اسلوونی مسیحی و بقیه بی‌دین یا پیرو دیگر ادیان هستند.

این کشور تا سال ۱۹۹۱ جزئی از کشور یوگسلاوی بود و پس از آن تاریخ مستقل گردید. اسلوونی شمالی‌ترین بخش جمهوری فدراتیو یوگسلاوی سابق بوده‌است و در سال ۱۹۹۱ و پس از یک درگیری مختصر نظامی(جنگ ده روزه) با صربستان، استقلال خود را اعلام کرد. این جمهوری، همواره پل ارتباطی شبه‌جزیرهٔ بالکان با مرکز و غرب اروپا بوده‌است. بخش زیادی از این کشور، کوهستانی است و اکثر جمعیتش، در شهر لیوبلیانا و حومهٔ آن زندگی می‌کنند.

برای تابعین تمامی کشورهای دنیا امکان پذیر نیست و تابع قوانین خاصی می باشد که متقاضیان باید به آن توجه نمایند. منتهی کسانی که طبق قوانین اجازه داشته باشند ملکی در این کشور خریداری نمایند می توانند در نتیجه آن اقامت اسلوونی را نیز بدست آورند. اسلوونی که به طور رسمی جمهوری اسلوونی خوانده می شود با 20271 کیلومتر مربع مساحت، کشور نسبتا کوچکی به حساب می آید. کشور اسلوونی تنها حدود 3 میلیون نفر جمعیت دارد و با کشورهای مجارستان، اتریش و کرواسی هم مرز و هم سایه است. این کشور که قبلا یکی از ایالت های یوگوسلاوی سابق بود در حال حاضر کشوری مستقل می باشد و پایتخت آن شهر لیوبلیانا است. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، راجع به خرید ملک در اسلوونی و قوانین مربوطه به آن توضیحاتی ارائه گردیده است.

با توجه به عوامل مختلفی مثل شهر و منطقه ای که ملک غیرمنقول در آن واقع شده است قیمت آن متفاوت خواهد بود؛ منتهی به طور کلی کشور اسلوونی جزو کشورهایی نیست که قیمت زمین در آن گرانقیمت باشد. اجاره منزل نیز در اسلوونی خیلی بالا نیست و این در حالی است که کشورهایی مثل سوئیس، اتریش، انگلستان، نروژ و غیره چه به لحاظ خرید ملک و چه به لحاظ اجاره فوق العاده گران قیمت هستند.

خانهرزرو وقت تماسارتباط