loading

بازار کار فناوری اطلاعات در اروپا 2021

بازار کار فناوری اطلاعات در اروپا 2021

این موضوع یکی از بازارهای مورد توجه امروزه افراد جویای کار می باشد.

همراهان عزیز سلام. رشته it در بیش تر کشورهای اروپایی و یا حتی سایر کشورها دارای موقعیت شغلی مناسبی است.

یکی از کشورهای مورد توجه در سال 2021 کشور آلمان و بعد از آن کشورهایی نظیر اتریش و هلند بوده است. در نظر داشته باشید اگر سن و شرایط تحصیلی شما مطابق نیروی کار مورد نیاز کشور مقصد باشد می توانید جهت ویزای جستجوی کار اقدام نمایید.

اما نکته ای که در مورد کشور آلمان می تواند مورد توجه باشد این است که شما حتما باید زبان آلمانی را آموزش دیده و بتوانید با کارفرما ارتباط برقرار کنید.

بازار کار آی تی در اروپا و آلمان 2021

بازار کار فناوری اطلاعات در اروپا 2021

یکی از مواردی که مورد دقت بسیاری قرار گرفته است آوسبیلدونگ یا همان دوره کارورزی سه ساله (AUSBILDUNG , Ausbildungsplätze)  می باشد. مدت زمان اقدام برای تقاضای این موضوع 12 ماه و دارای اصطلاحا deadline دارند که شما تا فرا رسیدن تاریخ خاص و انتهای ثبت نام می توانید کارهای خود را انجام داده و ثبت نام کنید.

مدت آوسبیلدونگ 3 سال به صورت کارورزی است که ویزای سه ساله برای اقامت شما صادر می گردد. پس از اتمام شما می توانید ویزای 2 ساله کاری و اقامت موقت و پس از اتمام دو سال نسبت به درخواست اقامت دائم اقدام نمائید.

بازار کار آی تی در اروپا در سال های اخیر مورد توجه و این کشورها جهت تکمیل نیازهای خود به نیروهای متخصص در زمینه هایی مانن رشته IT ( مهندسی فناوری اطلاعات) دعوت نامه های کاری زیادی صادر کرده است.

شما همراهان عزیز می توانید جهت مشاوره و اقدامات لازم با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی و مهاجرتی ملل در ارتباط باشید.

مهاجرت برای کار به آلمان

کشور آلمان دارای اقتصاد قدرتمند و سطح کیفی بالا می باشد. مدت هاست که این کشور نه تنها مورد توجه مهاجران ایرانی بلکه مورد توجه مهاجران اروپایی نیز قرار گرفته است. وضعیت این کشور به گونه ای می باشد که به شدت با کمبود نیرو و متخصص جوان روبه رو می باشد.
در حال حاضر بهتر راه برای مهاجرت به کشور آلمان، مهاجرت از طریق کار شناخته شده است. مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار، مزایای زیادی را برای مهاجران از جمله اقامت دائمی در پی خواهد داشت. به دنبال اقامت دائمی که آن ها در این کشور اخذ می کنند، می توانند تابعیت این کشور را نیز اخذ کنند.

تمامی مهاجران از سراسر دنیا، برای اینکه بتوانند به این کشور ورود پیدا کنند، باید برای اخذ ویزای کار اقدام کنند. در صورتی که متقاضیان و یا فارق التحصیلان رشته ای دارای مدرک تحصیلی باشند، می توانند به راحتی به این کشور مهاجرت کرده و به کار در آلمان مشغول شوند. نرخ بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین است.

کشور آلمان دارای یک بازار کار پررونق اقتصادی می باشد. قدرت بالای کشور آلمان در صنعت اقتصاد و صنعت در بالاترین درجه خود بوده و باعث شده است از این طریق سیاست های مالی را در اتحادیه ها اروپا اعمال کند. این کشور مکان مناسبی برای مهاجرت برای استخدام جوانان به شمار می آید. فساد کم اداری، ثبات اقتصادی و سیاسی از مهم ترین دلایل مربوط به این موضوع می باشد که این کشور توانسته است آن را بدست بیاورد.

کشور آلمان را می توان سومین کشور برتر جهان از نظر اقتصادی دانست. در واقع این کشور توانست اصطلاح معجزه اقتصادی را بعد از جهانی دوم ازآن خود کند. نرخ بیکاری در این کشور پیشرفته و اقتصاد قوی با عدد چهار برابری می کند. این عدد نشان می دهد که این کشور یک بحران جدی را در برابر بحران کمبود نیروی کار تجربه می کند.

این مطلب نشان دهنده ی این موضوع می باشد که این کشور نیاز عظیمی به نیروی کاری دارد. به همین دلیل دولت آلمان شروع به سیاست گذاری هایی در این زمینه کرده است که بتواند نیروی کار و جوانان علاقه مند به کار در این کشور را به سمت خود بکشاند.

خانهرزرو وقت تماسارتباط